Takunya’dan park lubunyaları – Kalahari benzetmesiyle

107 görüntüleme

Saat gece yarısını geçtikten sonra parkın haylaz ve sapkın misafirleri yavaş yavaş yuvalarına döner. Kimi aradığını bulup mutlu bir sekilde dönerken kimi de dişine göre bir koli bulamadığı için üzgün ve mutsuz ayrılır gardendan…

Bu gördüğünüz devasa bölgede gece hayatı bununla sınırlı kalmıyor elbette! Asıl eğlence gece yarısını gectikten sonra başlar. İşte karsıdan gelenler… patlayan mantiler, işleri geç biten laçolar ya da eğlenceden dönen lubunlar… Hepsi yavaş yavaş mekanı yeniden doldururken en gizli kuytu köşelerden feminen bir gölge belirliyor. Biraz daha yaklaşınca işte karşınızda bir garden kaşarı…Bütün ihtişamı ve yangınıyla cevreyi süzüyor. Zira bu gelenlerden biri elbette bu geceki avı olacak. Aralarından en iyiyi beklemesi için hiç bir neden yok! Zira garden kaşarları gecede 3 4 belkı de 5 koli habbeleyebilirler. Ellerinden hiç bir manti kurtulamaz tecrübeleri ve dayanılmaz azgınlıkları gelen kolileri baştan cıkarmaya yeterde artar bile.

En büyük madiliklerde bile diger lubunlar çil yavrusu gibi sağa sola kaçışırken onlar krizi fırsata çevirmeyi çok iyi bilirler ????

Bir Cevap Yazın

Powered by WordPress.com. Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Yukarı ↑

%d
Araç çubuğuna atla